Merhaba

Foruma Hoşgeldiniz

Kayıt Olduktan Sonra Rütbe Seçmelisiniz. Ve Daha sonra Lejant Oluşturmalısınız; 
AnasayfaKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 Kurtadam: Bilgilendirme

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Maximilian Beljean
Gelecek Postası Editörü
Gelecek Postası Editörü
avatar

Gerçek Adı : G.
Mesaj Sayısı : 120
Kan Durumu : Melez
Kişisel Özelliği : Beyefendi
Rp Partneri : Sedona

MesajKonu: Kurtadam: Bilgilendirme   Paz 3 Ağus. - 1:03:16


Kurtadamlar:
Kurtadamlar bilindikleri gibi dolunayın çocuklarıdır, ancak güçlerini geceden de alırlar. Her dolunayda dönüşmek zorundadırlar. Bazı güçlü kurtadamlar -ki bunlar enderdir- dolunayı insan formunda geçirebilirler. Dolunay zamanı, kurt formuna dönüştüklerinde insan bilincinden tamamen uzaklaşırlar, kan ve ete olan açlıkları artar. Aç oldukları her an daha da sinirli bir hale bürünürler ve iyice saldırganlaşırlar. Duyu organları aşırı derecede gelişmiştir, öyle ki damarlarda akan kanı bile hissedebilirler. Bu durum sadece kurt formu için geçerli değildir, insan formundayken de duyu organları bir hayli hassastır. Refleksleri üst düzeydedir, atiktirler. Gümüşün her türlüsünden korkarlar. Gümüş onları etkisiz kılar. Bir kurtadamı öldürmek için bedenine gümüş herhangi bir şey saplayıp orada bırakmak yeterlidir, aynı zamanda kalbini göğsünden söküp almak da bir kurtadamı öldürebileceği gibi kurtadamı belinden kesip iki parçaya ayırmak da onu öldürür.

Kurtadamlar, klanlar halinde yaşarlar ve alfalık, klanın en yaşlı bireyindedir. Ancak bir kurtadam alfaya karşı gelip de alfayı devirirse o zaman alfalık el değiştirir. Alfa, klandaki en güçlü kişidir. Bütün klandaki kurtlarla, kurt formundayken iletişim halindedir ve onları hissedebilir. İnsan formundayken de alfaya olan saygı yitirilmez, o geçtiği zaman herkes boyunlarını ona sunar gibi selam durmak zorundadır. Beta, bir klandaki ikinci büyük kişidir. Klandaki ufak tefek tartışmaları bitirmek ve klanın yararına verilen kararlar önce betadan geçer daha sonra alfaya sunulur. Betalar, alfaların sağ kollarıdır. Omega denilen kurtlar ise yalnız yaşayan kurtlardır. Unutulmamalıdır ki, klan halinde gezen kurtadamlar, yalnız yaşayan kurtadamlardan daha güçlüdür. Uzun süre yalnız yaşayan kurtadamlarda belirgin bir güç kaybı gözlenir. Böylelikle bir kurtadam, klana bağlı kalmak durumundadır.

Kurtadam Olmak:
Kurtadamlar, temelinde insan oldukları için üreyebilirler ancak damarlarındaki kurt zehrini bir diğer nesle aktarma gibi bir ihtimal çok çok düşüktür. Ancak ihtimal tutar da bir insan doğuştan kurtadam olmuşsa bu onun alfa olduğu anlamına gelmez, diğer kurtadamlardan hiçbir farkları yoktur. Bir kurtadamın kurt formundaki ısırığı veya tırnağının deriyi kanatacak kadar çizmesi, kurtadam zehrini bulaştırır ve kişi bundan sonraki hayatına kurtadam olarak devam eder. Ancak bir kurtadam, insan formundayken birine zehrini bulaştıracak herhangi bir şey yaparsa -kan vermek, tırnaklarıyla etini parçalamak gibi- kişide bazı kurtadamsal fonksiyon olabilir. Örneğin koku alma duyusu gelişebilir, taze ete ve kana olan açlık meydana gelebilir. Dolunayda kurt formuna dönüşmek tamamen kurt köpeğine dönüşmek demek değildir. Dolunay zamanı olduğunda bütün kurtadamlar aynı acıya sahip olur. Derilerindeki kıllar artar, burunları uzar, kulakları sivrileşir. Bununla birlikte kemikleri uzar ve insan formundan daha uzun bir yaratığa dönüşürler. Gövdeleri kurt köpeklerini andırsa da iki ayak üstündedirler. Dönüşüm tamamlanırken göz renkleri kehribar olur, sadece alfanın göz rengi kırmızılaşır. Bir kurtadamın uluması çağrı niteliğindedir ve bütün kurtadamlarca duyulur, ancak başka klandan bir kurtadamın bu ulumaya cevap verme yetkisi bulunmamaktadır. Bir kurtadam, kurt formundayken bilinci tamamen kapalı olacağından yanına yaklaşılması dahi tehlikelidir. Taze et ve kana ihtiyaç duydukları bu zamanlarda kurtboğan iksiri sayesinde kendilerini biraz dizginleyebilirler. Dolunay gecesi bitene kadar, yani gece güne dönene kadar, tekrar insan formuna dönüşmeleri imkansızdır.

Güçlü Yönleri:
* İnsan formunda bile kaslı bir yapıya sahip olurlar, bu durum da onlara çeviklik sağlar.
* Duyu organları aşırı gelişmiştir. On kilometre öteden bile koku alabilirler, fısıltıyla konuşulanları net bir şekilde duyabilirler, daha fazla tat alıp daha çok hissederler.
* İnsanlardan daha uzun süre yaşarlar ancak yaşlanırlar, çok geç yaşlanırlar. Bir kurtadamın yüz yaşındaki görüntüsüyle kırk yaşındaki görüntüsü bir olabilir.
* Vampirlerle eşit güçtedirler. Bir düelloda kimin kazanacağı önceden belli olamaz.
* Vücut ısıları sıcaktır, metabolizmaları hızlıdır. Böylelikle daha hızlı iyileşirler.
* Bütün kurtadamlar birbirlerine metafizik yönden bağlıdır. Klanın amacı da bu bağı geliştirmek, bilgi ve güç paylaşımını sağlamaktır.

Zayıf Yönleri:
* Gümüşe karşı hassaslardır. Gümüşle açılan yaraları iyice temizlenmedikçe iyileşemezler.
* Duyu organları gelişmiş olduğundan duydukları ve hissettikleri her şeye tepki gösterirler. Bu duruma alışamadıkça zihinsel problemler yaşarlar.
* Klana bağlı olmayan kurtadamlar, yani omegalar, diğerlerine göre güçsüzdür ve kolay bir avdır.
* Vampirlerin dişlerindeki zehir, kanlarına girdiğinde gümüş etkisi yaratır ve iyileşebilmek için başka bir tetikleyici kullanmak zorunda kalırlar.
* Kurtboğan tozuna karşı dirençli değillerdir. Kurtboğan tozu olan yerlerde güçlerini kaybederler, hatta bayılabilirler.
* Kalbinin yerinden sökülmesi ve belinden kesilerek ikiye ayrıldıklarında da ölürler.
* Dolunay geceleri hariç normal bir insan oldukları için diğer yaratıklar karşısında insan formundayken daha zayıf görünürler.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
Kurtadam: Bilgilendirme
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
 :: Genel :: Kurgular ve Sistemler :: Yan Kurgular-
Buraya geçin: