Merhaba

Foruma Hoşgeldiniz

Kayıt Olduktan Sonra Rütbe Seçmelisiniz. Ve Daha sonra Lejant Oluşturmalısınız; 
AnasayfaKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 Bakanlık Kurgusu: Carthago

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Maximilian Beljean
Gelecek Postası Editörü
Gelecek Postası Editörü
avatar

Gerçek Adı : G.
Mesaj Sayısı : 120
Kan Durumu : Melez
Kişisel Özelliği : Beyefendi
Rp Partneri : Sedona

MesajKonu: Bakanlık Kurgusu: Carthago   Cuma 1 Ağus. - 23:18:12


Bakanlık, yüzyıllardır süre gelen mottosunu koruyarak büyüce dünya için en hayırlı olanını yapmaya başlamıştı. En başlarda bakanlar arasında bile kuşkuyla tartışılan bu melezleme konusu, git gide yerini sıcak bir düşünceye bırakırken bir kısmı kabullenmekten başka bir şey yapamamışlardı. Yasanın çıktığı andan itibaren her hafta Bakanlık, bünyesinde taşıdığı bölümlerin başkanlarını bir araya getirip basına kapalı bir toplantı yaparken bu başkanlar da, kendi bölümlerindeki çalışanları toplayıp safkanlığın azalmasını normalleştiriyordu. Ayda bir ve basına açık biçimde yapılan açıklamalarla büyüce dünyanın nüfusu duyuruluyor, gelecek günler için yapılan planlar üstünkörü biçimde halka duyuruluyordu. On yıllar bu şekilde ilerlerken yeni doğan çocukların melez olmaları ve kendileri gibi yüzlercesinin doğumu da artık halk arasında normal karşılanır olmuştu. Öyle ki safkanlığın forsu azalmaya başlamıştı.

Sihir Bakanı, olan bitenden memnun bir şekilde her gece yatağında huzurla uyurken bir diğer taraftan Maradh adlı örgütün kendini geliştirdiği duyulmamıştı elbette. Bakanlık, yeni düzenlemelerle her geçen gün temposunu biraz daha arttırırken kendi bünyesindeki değişik sesler de git gide sükunete bürünmüşlerdi. Böylelikle yasadan yüzde yüz emin bir kadroyla yeniliklerini hızlandırmışlardı. İlk yenilik, Bakanlık kontrolündeki Hogwarts'a genç neslin alımıydı. Muggle Doğumluların alımı artmış, birkaç düzenlemeyle de dersler hafifletilmiş ve sihre alışık olmayan bünyeler için ek dersler konulmuştu. Hogwarts'a gereğinden fazla ağırlık veren Bakanlık, oluşan Maradh örgütüyle çok sonra tanışmıştı. Safkanlık propagandaları İngiltere'nin merkezinde güpegündüz yapılırken Sihir Bakanı'nın sabrının son damlası da bardağa düşmüş ve taşmıştı. Maradh'ı resmen tanımasa da aralarında geçen elçili konuşmalar, ciddi bir örgütle karşı karşıya olduklarını anlamalarına yetmişti. Ancak konuşmaların ve karşılıklı görüşmelerin sonucu tatlıya bağlanamamış ve Maradh Lideri, son konuşmasında üstü kapalı olarak kendilerinin olanı alacağını ima edince yeni bir oluşuma gidilmeye karar verildi.

Yeni ve gizli bir kararla, askeri yapılanmaya gidilmesine karar veren Bakan, yine aynı gizlilikle büyüce dünyanın en yetenekli gençlerini toplamaya başladı. Önceleri bilhassa metamorfmaguslardan seçerken git gide yetenekleriyle göz dolduran gençleri de kendi tarafına topladı. Tabii ki de bazı yetenekli gençler, tarafsız kalmanın daha uygun olacağını düşünerek kendilerini geri çekerken diğerlerine teşvik amaçlı yüklü meblağlar ödendi. Gençler arasında kısa sürede yayılan bu orduya gönüllü olarak gelenler, teste tabii tutularak alınmaya başladı. Böylece Carthago'nun temelleri atıldı. İlk eğitim, Bakanlık'ın sürekli olarak basın açıklaması yaptığı melezleşmenin normal bir durum olmasıydı. Yolda sokakta safkan birinin, melez veya muggle doğumlu birini ezmesine karşılık önlemler alınmaya başlandı. Tek tek sokaklarda gezilmeye, propagandaları azaltma çalışmalarına gidildi. Carthago'lar, Bakanlık'ın göz önünde olan gizli silahlarıydı.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
Bakanlık Kurgusu: Carthago
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
 :: Genel :: Kurgular ve Sistemler :: Yan Kurgular-
Buraya geçin: