Merhaba

Foruma Hoşgeldiniz

Kayıt Olduktan Sonra Rütbe Seçmelisiniz. Ve Daha sonra Lejant Oluşturmalısınız; 
AnasayfaKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 AteşOku RPG Kuralları

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
George Crownie
Unutturma Dairesi Başkanı
Unutturma Dairesi Başkanı
avatar

Gerçek Adı : umut.
Mesaj Sayısı : 202
Kan Durumu : a rh +
Taraf : own my way.
Kişisel Özelliği : . cesur.
Rp Partneri : val.
Özel Yeteneği : animagus (kurt)
Evcil Hayvan : bukalemun

MesajKonu: AteşOku RPG Kuralları   Perş. 31 Tem. - 15:15:13


Genel Kurallar;

* AteşOku RPG eğlenmek amaçlı kurulan bir Rol Oyunu -Role Playing Game- sitesidir. Bu amaçla kayıt olmalısınız.

* AteşOku RPG üyelerine genel forumlardan ve/veya özel mesaj yoluyla reklam yapmak, hakarette bulunmak, sözle taciz etmek, küfür etmek yasaktır. Ispatlandığı takdirde yapan kişi cezalandırılır. Özel mesaj yoluyla reklam yapan üyenin özel mesaj atma hakkı elinden alınır. Genel forumlara reklam yapmak üyenin yasaklanmasına sebep olur. Hakaret, sözle taciz ve küfür hem kullanıcının hem de IP'sinin banlanmasına sebep olur.

* AteşOku RPG yetkili kadrosu Site Yöneticileri'nden ve Büyücü Konseyi'nden oluşur. Yetkili kadro forumun düzeni için çalışan, Rol Oyunları'nı yöneten, üye sorunlarıyla ilgilenip onlara yardımcı olan insanlardan oluşur. Yetkili Kadro alınan ortak bir kararla bir üyeyi uyarma, gerekirse cezalandırma yetkisine sahiptir. Bu kişiler, forumda uygun görmedikleri başlıkları/mesajları silme hakkına sahiptir.

* Bölüm Modaretörlerinin oluşturduğu, adminlerden onay almış kurallara bütün üyelerin uyması zorunludur.

* Bu madde Yetkili Kadro ile ilgilidir. Aşağıda, üç madde halinde belirtilmiştir.

-Hiçbir üye bir Site Yöneticisi'ni -herhangi bir üye için- torpil yapma, kayırma ve benzeri suçlarla suçlayamaz. Site Yöneticisi olma şartlarından ilki tarafsız ve objektif olmaktır. Bu şekilde bir suçlamada bulunan üye uyarılır, tezini yaymaya devam ederse siteden uzaklaştırılır.

- Site Yöneticileri veya diğer yetkililer herhangi bir durumda üye seçimi yaparken üye hakkındaki düşüncelerini de inisiyatif olarak kullanabilirler. İnsanlar, güvendikleri insanlarla çalışmak ister. Böylece seçim, yetkililerin ortak kararıyla adil bir şekilde yapılır.

- AteşOku RPG’yi diğer Rol Oyunu sitelerinden ayıran en büyük özellik, Site Yöneticileri'nin üyelere karşı sıcak ve şeffaf olmasıdır. Bu durumdan faydalanma düşüncesinde olan üyeler, Site Yöneticileri'nden aynı sıcaklığı göremeyeceklerdir. Kısacası, yöneticilerden bir ayrıcalık istemek yasaktır.

* Karakter açma konusunda herhangi bir sınırlama mevcut değildir. Ancak açabileceğiniz kadar değil, yönetebileceğiniz kadar karakter açmanızı temenni ediyoruz.

* Siteye üye olduğunuzda kabul ettiğiniz kurallar, AteşOku RPG kuralları dahilindedir.

* AteşOku RPG Site Yöneticileri'nden üyelik sildirmek isteyen üyeler geçerli bir mazeret bildirmek zorundadırlar. Aksi takdirde üyeliğiniz silinmeyecektir.


Rol Oyunu Kuralları;

* Rol Oyunu bilmiyorsanız Rol oyunu başlıklı forumda görevliler size yardımcı olacaktır. Unutmayın, Rol Oyunu bilmeden hiçbir etkinliğe katılamazsınız.

* Rol Oyunu yaparken mantık kurallarına uymalısınız. Aşağıda kurallar maddeler halinde verilmiştir.

- Rol Oyunu Mantık Kuralları'na göre oyunu yöneten bir kesim vardır. Bunlara Dungeon Master {Zindan Efendisi ~ ZE} denir. Oyunda başınıza neler geleceğinden onlar sorumludur. İtiraz etme hakkınız yoktur.

- Önemli ve belirleyici Rol Oyunları'nda zar sistemi kullanılır. Bu sistem Rol Oyunları'nda hem oyuncunun şansını baz alır, hem de daha adil bir seçim sağlar.

- Rol Oyunu'nda sadece kendi karakterinize doğrudan müdahale edebilirsiniz. Bir başka karakter için kendi RO'nuzun sonucunu yazamazsınız. Bunu ya karakter kendi sonlandırır ya da DM sonunun nasıl olacağına karar verir.

* Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu Bina Seçimleri bir büyücü için bir kez yapılır. seçilen binaya itiraz etme hakkı yoktur. Herhangi bir öğrencinin binası sonradan değiştirilemez. Torpille bina değişimi istenmesi veya istenilen binaya arkadaş torpiliyle girmek istemek, söz konusu bile olamaz.

* AteşOku RPG Rol Oyunları yetkililerin oluşturduğu bir kurguya bağlıdır. Üyelerin kurgu dışında yaptığı RO'lar geçersiz sayılır, kurguya aykırı hareket eden üyelerin Rol Oyunu yapma hakkı ellerinden alınır.

* RP başlığında bulunan kişilerin izni alınmaksızın herhangi bir RPye dahil olmak yasaktır.

* Büyücü Ailelerine katılan Rol oyuncuları, mazeret bildirmeden aileden çıkamaz. Aile değiştirme hakkı sadece iki kez olup aile reisinin mazereti kabul etmesi ile gerçekleşir.- AteşOku RPG Yönetimi -

_________________

best görl ever!!!


::..¨..:::
 
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://atesokurpg.roleplaylife.net
 
AteşOku RPG Kuralları
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
 :: Genel :: Mantar Pano :: Kurallar-
Buraya geçin: