Merhaba

Foruma Hoşgeldiniz

Kayıt Olduktan Sonra Rütbe Seçmelisiniz. Ve Daha sonra Lejant Oluşturmalısınız; 
AnasayfaKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 Kurgu I: Başlangıç

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Maximilian Beljean
Gelecek Postası Editörü
Gelecek Postası Editörü
Maximilian Beljean

Gerçek Adı : G.
Mesaj Sayısı : 120
Kan Durumu : Melez
Kişisel Özelliği : Beyefendi
Rp Partneri : Sedona

MesajKonu: Kurgu I: Başlangıç   Çarş. 30 Tem. - 22:17:09


Bir asırda tamamlanır, bir asırda yitirilirdi her şey. Tamamen, geride taş üstüne taş kalmamacasına hem de. Bütün bir asır boyunca büyü dünyası Karanlık Lord'un tarafındakiler ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı adı altında toplanmış büyücüler ve cadılardan başka hiçbir şey değillerken bir anda Seçilmiş Çocuk'un ortaya çıkışı, birbirlerinin içinde olup ama hatalara göz yuman iki tarafı da alevlendirmişti. Büyük bir savaştı, belki de büyücü tarihinin gördüğü en büyük savaş buydu. Salazar'ın Hogwarts'tan çekilmesinden beri ilk su bulanıklığı olmasındandı belki de bu kadar büyük olması. Her şey bir anda olup bitivermemişti pek tabii ki. Karanlık Lord tekrar görünene kadar kendilerini hazırlayan Yoldaşlık hazırdı, Ölümyiyenler de Lord'larının gelişini görkemli karşılamak istiyorlardı ve isteklerine ulaştılar. Ancak kısa süreli bir kavuşmaydı bu ve sonrasında da düzen allak bullak oldu.

Hogwarts'taki savaştan sonra herkes ölüleriyle ilgilenirken olaya Bakanlık'ın el koymasıyla yeni bir kuralı yürürlüğe soktu. Elli yıl boyunca iki taraf da birbirlerine karışmayacak, böylece büyü dünyası kendini toparlayabilecekti. Ancak işler hiç de umulduğu gibi gitmemiş ve karanlık yandaşları, liderlerinin intikamını almak için otuz yıl sonra yeni bir iç savaş başlatmışlardı. Genç yaşlı, kadın erkek dinlemeden gecenin bir yarısı yaptıkları gerek ev baskınları gerekse iş yerlerine olan saldırıları ile aydınlık nüfusun büyük bir çoğunluğu katlederken buna sessiz kalamayan bazı Yoldaşlık üyeleri, kendilerince adaleti sağlamak adına ateşe ateşle karşılık verdi. Bakanlık'ı dinlemeyenler bu insanlar için yeni yasa çıkarılsa da artık Bakanlık, eski otoritesini yitirmişti.

Kardeşi kardeşe kırdıran bu durum yıllar içinde daha da artmaya başlamıştı. Aradan henüz elli yıl bile geçmemişken başlayan bu durum da damarlarında büyülü kan akanların sayısını bir hayli azaltırken şimdi büyüce dünya yeni bir tehlikeyle karşı karşıya kalmıştı. Sadece İngiltere ile sınırlı kalmayıp dünya üzerindeki bütün sihirli kanların azalmasına tepkisiz kalamayan Bakanlık, yeni bir çıkış yolu aramaya başladı. Uzun ve stresli toplantıların ardından çıkan karar, melezlemeye gidilmekti. Zorlu fakat zorunlu bir karar vererek sihirli kanların birbirleriyle evlenmesine yasak konuldu ve mugglelarla evlenmek zorunlu kılındı. Yasanın ilk zamanları her şey tıkırında ilerlerken aradan da henüz yirmi yıl geçmişken bir takım büyücüler bu yasanın tehdit unsuru olduğunu gördü. Ancak sayıları iki elin parmaklarını geçmemişken seslerini duyurmaları imkansızdı. Büyüce dünyanın sayısı o kadar azdı ki bu melezlemeyi herkes destekliyordu. Onlar da beklemeyi tercih ettiler. Ta ki ilk kıvılcım olgunlaşmış yüreklerini pişirinceye kadar sessizlik içinde beklediler.

Bir asırda çok şey değişmişti, bir o kadarı da kendi zamanını bekliyordu.

Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
Kurgu I: Başlangıç
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
 :: Genel :: Kurgular ve Sistemler :: Ana Kurgu-
Buraya geçin: